Ticari Tercüme Nedir?
Ülke içi ve ülke dışında ticari faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar bazı yazışmalar yapmaktadırlar. Bu yazışmalar genellikle ticari faaliyet içinde oldukları kişi ve kuruluşlara şirket hakkında rapor, bilanço, yıllık faaliyetler, alım-satım işlemleri, ithalat ve ihracat için gerekli evraklar, faturalar, gelir ve giderleri gösteren yazılardır.

Dış bağlantılı şirketler bu yazışmaları ilgili olduğu ülkede anlaşılabilmesi için Ticari Tercüme yaptırma ihtiyacı duymaktadırlar. Kurtköy Tercüme Bürosu olarak bu ihtiyaca cevap vermekteyiz. Çeviri bürosunda görevli ekibimiz tecrübesiyle, uzmanlık alanıyla ve muhasebe evraklarına olan hâkimiyetleriyle en iyi şekilde tercümanlık yapmaktadır.

Bilindiği üzere şirketlerin bu tür işlerinde kesinlikle hata kabul edilemez. Kurtköy Tercüme Bürosu olarak işimizi en iyi şekilde yaparak hatasız çalışmaktayız. Ticari-Resmi Tercüme yazıları için çoğu zaman noter Yeminli Tercüme gerekmektedir. Ticari çeviride kullanılan muhasebe evraklarında geçen kalem isimleri değişmediği için ticari literatüre uygun şekilde ve bu tür tercümelerde yoruma dayanmayan, anlaşır, net olmasına özen gösteririz. İşimizde olan samimiyetimiz sizlerin de bizleri seçmede önemli bir etken olacaktır.